Rosegold generation III.: Prípadová štúdia

Prerastené deti zaplavili internet. Nehanbia sa za primitivizmus. Dokonca sa pretekajú, kto bude väčší primitív. Ak sa zaujímate o psychológiu, môžete jasať. Nikdy nebolo ľahšie skúmať narušených ľudí. 

Prerastené deti sú naozaj narušení a vykoľajení ľudia. Nedodržujú pravidlá, poučujú o veciach, ktorým nerozmejú a nevedia pracovať v strese. Na internete nevedomky vytvorili databázu úbožiakov, z ktorej sa dá čerpať.

Metatron a Kendó

Toto je konkrétny príklad. Prerastené decko zo seba urobil primitíva a ľudia mu to dali najavo. Vybral som ho, lebo je uzavretý prípad. Youtuber Metatron sa zaujíma o históriu a videohry. Jedného dňa vydal video Kendó – Po troch rokoch cvičenia mám tieto výhrady. Kendó je japonský šerm. Vznikol zjednodušením vojenského Kenjutsu. Metatron si toto zjednodušenie všimol, ale zle si ho vysvetlil. Kenjutsu je tak komplexná aktivita, že civilný človek nemá čas, aby sa mu venoval. Preto vzniklo zjednodušené Kendó, ktoré môžeme trénovať popri zamestaní. Metatron sa priznáva, že nie je spokojný s touto realitou a preto zanecháva Kendó a ide cvičiť Kenjutsu. Chápem to a držím mu palce.

Čo ma šokovalo a považujem za choré je, že Metatron zvaľuje vinu na Kendó a nie na seba. Ani raz nedokáže povedať, že mal nereálne očakávania a že sa pomýlil. Podľa Metatrona je na vine Kendó. Chápete to idiotstvo? Jednotlivec, ktorý je limitovaný chápaním a skúsenosťami, má pravdu. Tradícia Kendó, ktorá má niekoľko storočí a v Japonsku má status národného bohatsva, je pomýlená. Ako hlboko musí siahať idiotstvo človeka, že si takúto absurditu vymyslí a uverejní na internete? V niektorých momentoch Metatron sám sebe protirečí a v tom istom videu vyvracia svoje vlastné argumenty.

Pod videom nájdete niekoľko komentárov, ktoré Metatronovi vysvetľujú, že mal nereálne očakávania a že nemá hľadať chybu v Kendó, ale v sebe. Podobný prístup ako on používajú prerastené deti okolo nás. Keď prídu na to, že sa pomýlili, vinia všetkých naokolo, vinia celý svet, celý systém, celý vesmír, len aby mali zo seba dobrý pocit. Problém je, že takýto ľudia zastávajú rozhodovacie pozície. Pokúšajú sa viesť tímy, ale sú neefektívni. Majú vlastné rodiny. Pokúšajú sa vychovávať deti, ale ich potomkovia im rozkazujú.

Keď si pozriete Metatronove video, uvidíte, ako sa vyžíva vo svojom poučovaní. Takéto “herectvo” predvádzajú prerastené deti v bežnom živote. Majú naučené pózy a ksichty, ktorými chcú zapôsobiť. Keď sa opýtate na logické veci a začnete sa baviť v rovine racionálnych argumentov, prerastené deti panikária.

Jirka Král a BMW

Jirka Král je tiež uzavretý prípad. Svoje pôsobenie na Youtube ukončil v septembri 2019. Zaujal ma moment, ktorý nastal rok predtým. Jirka si kúpil nové BMW. Na video natočil reakcie svojich známych. V čase 5:50 sa pýta prvého kamoša, či sa mu páči. Kamoš nevie zaujať stanovisko k tejto realite a dookola sa vyhovára, že sa v autách nevyzná. Očividne je preňho priťažké pochváliť nové auto.

Na konci videa Jirka hovorí, že tieto reakcie boli dopredu dohodnuté a neboli skutočné. Nevadí, lebo jeho kamarát to zahral presne tak, ako by reagovali prerastené deti.

Záver

Prerastených detí je tak veľa, že na internete vytvorili výkladnú skriňu idiotstva. Sú to netalentovaní ľudia, ktorí sa hrajú na niečo, čo neexistuje. Pri prvých prekážkach na nich vidno zmeny osobnosti, lebo ich detská psychika dostáva zabrať. Presne ako tajtrlíci v bežnom živote.

K téme prerastených detí odporúčam aj Rosegold generation II.: Prerastené deti a Rosegold generation – koncert nepripravenosti.

Spomenuté videá: MetatronJirka.


Pre informácie kliknite na obrázok

2 thoughts on “Rosegold generation III.: Prípadová štúdia”

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s