Ženy sú rovnako silné ako muži

Potrebujeme viac žien na rozhodovacích pozíciách. Zbavme sa ilúzie, ktorú vytvorili komunisti. Podľa nich bola žena nanajvýš sekretárka alebo domáca pani. Doteraz máme predsudky a je to veľký problém. Ženy zvládajú manažérske pozície, sú efektívne a spolupracujú. Keby sme mali vo firmách a inštitúciách viac manažériek, procesy boli by efektívnejšie, zisky vyššie, produkty lepšie, zákazníci spokojnejší. Celá ekonomika by sa posunula dopredu.

Príklad zo života

V roku 2014 som sa stal šéfredaktorom v študentskom časopise. Väčšinu tímu tvorili redaktorky. Pri ich vedení som si uvedomil, ako veľmi Slováci podceňujú schopnosti žien v ekonomike. Na naše baby som sa vždy mohol spoľahnúť. Ich pracovitosť, sústredenie, tímová práca a kreativita ma fascinovali. Nekonalo sa žiadne egomaniactvo, ktoré je charakteristické pre nás chlapov. Celý tím mal spoločný cieľ a pritom každá z redaktoriek bola jedinečná. Jedna bola zameraná na technické záležitosti, druhá na organizáciu a logistiku, ďalšia na reprezentáciu pred verejnosťou. Mal som pocit, že nech ako šéf vymyslím čokoľvek, ony to uskutočnia. Ďakujem našim redaktorkám, že ma akceptovali ako súčasťou ich tímu.

Strata času a rovnováhy

Potrebujeme ženské vlastnosti a pohľad na svet v reálnej ekonomike. Momentálny stav je vykoľajený z rovnováhy.Prekonajme naše chlapské ego, ktoré zbytočne živíme a trápime sa navzájom. Ženy sú rovnako silné ako muži, ale nedostávajú rovnaké príležistosti, ohodnotenie ani rešpekt. Svet preferuje chlapov a je navrhovaný chlapmi. Niet divu, že sa občas zdajú ženy ako nemotorné a nechápavé. Keby sme im dali väčšie slovo v ekonomike a v smerovaní spoločnosti, pochopili by sme ich perspektívu na svet. Riadiť sa výhradne chlapským pohľadom je ako šoférovať po meste s podmienkou, že odbočujeme iba doprava. Dostaneme sa na miesto určenia, ale za cenu veľkej obchádzky. Takto funguje slovenská ekonomika. Dosahujeme konkrétne ciele, ale obchádzka je priveľká a strata času je neakceptovateľná.

Na počiatku nebolo slovo, ale líderstvo

Som zarytý fanúšik armády a vojenského povolania. Je pre mňa zdroj líderskej a manažérskej teórie. Ženy s vodcovskou osobnosťou sa riadia podobnými princípmi, napriek tomu že vojna a násilie sú im odporné. Ako je to možné? Majú vlastný zdroj líderstva – lásku a priateľstvo. Muži a ženy sú rovnocenní a spoločná vec, ktorá je nad nimi, je líderstvo. Vodcovskou osobnoťou môže byť každý – žena, Róm, homosexuál. Na Slovensku si to neuvedomujeme a je to chyba.

Sme nespravodliví

Celý život pozorujem smutné situácie. Ženy sa musia prispôsobovať chlapskému egu. Vzdávajú sa vlastných ambícií v prospech niekoho iného. Nemajú dostatok vzorov, s ktorými sa môžu stotožniť. Žena, ktorá je ambiciózna, nezapadá do stereotypu a mohla by byť vzorom pre mladé ženy, sa skôr či neskôr musí brániť pred zákernými útokmi. Určite takéto prípady poznáte, zo súkromného alebo verejného života. Deje sa to príliš často a nie je to spravodlivé.

 

Po desaťročiach vlády zločineckej komunistickej strany doteraz napravujeme našu krajinu. Napríklad zvolenie pani Zuzany Čaputovej za prezidentku by bolo dobré rozhodnutie. Bol by to iba prvý krok na dlhej ceste a ostatní kandidáti by mali ranené ego, ale bohužiaľ. Musíme sa posunúť dopredu a bez žien na rozhodovacích pozíciách sa to nepodarí.


Pre informácie kliknite na obrázok

One thought on “Ženy sú rovnako silné ako muži”

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s